| Brand: | HP |
| Model: | EliteDesk 705 G3 SFF |
| Grade: | Grade A |
| Case type: | Slim Desktop |
| CPU: | AMD A6 PRO |
| CPU frequency: | 9500 3500MHz 1MB |
| Memory size: | 8GB |
| Memory type: | DDR4 |
| Storage capacity: | 500GB |
| Storage type: | SATA 2.5" |
| Optical drive: | Slim DVD-RW |
| Warranty: | 6 months |