| Brand: | HP |
| Model: | EliteDesk 705 G1 |
| Grade: | Grade A |
| Case type: | MiniTower |
| CPU: | AMD A10 PRO |
| CPU frequency: | 7800B 3500MHz 4MB |
| Memory size: | 8GB |
| Memory type: | DDR3 |
| Storage capacity: | 120GB |
| Storage type: | 2.5 Inch SSD |
| Optical drive: | Slim DVD-RW |
| Warranty: | 6 months |