| Brand: | Lenovo |
| Model: | ThinkStation P310 |
| Grade: | Grade A |
| CPU: | Intel Core i7 |
| CPU frequency: | 6700 3400MHz 8MB |
| Memory size: | 16GB |
| Memory type: | DDR4 |
| Storage capacity: | 256GB |
| Storage type: | M.2 NVMe SSD |
| Optical drive: | DVD |
| Case type: | Tower |
| Additional info: | NVIDIA Quadro K600 1GB PCI-E DVI DisplayPort Card Reader |
| Warranty: | 6 months |