| Brand: | HP |
| Model: | EliteBook Revolve 810 G2 Tablet |
| CPU: | Intel Core i5 |
| CPU frequency: | 4200U 1600Mhz 3MB |
| Memory size: | 4GB |
| Memory type: | DDR3L Onboard |
| Storage capacity: | 180GB |
| Storage type: | M.2 SATA SSD |
| Display size: | 11.6" |
| Resolution: | 1366x768 WXGA LED 16:9 |
| Graphics card: | Intel HD Graphics 4400 |
| USB: | USB 3.0 |
| Additional info: | Camera DisplayPort IPS Touchscreen |
| Grade: | Grade A |
| Battery condition: | OK |
| Warranty: | 6 months |