| Brand: | Lenovo |
| Model: | ThinkPad A285 |
| CPU: | AMD Ryzen 3 PRO |
| CPU frequency: | 2300U 2000MHz 6MB |
| Memory size: | 8GB |
| Memory type: | DDR4 Onboard |
| Storage capacity: | 256GB |
| Storage type: | M.2 NVMe SSD |
| Display size: | 12.5" |
| Resolution: | 1366x768 WXGA LED 16:9 |
| Graphics card: | AMD Radeon Vega 6 Graphics |
| USB: | USB 3.1 and USB Type-C/DisplayPort |
| Additional info: | Camera HDMI |
| Grade: | Grade A |
| Battery condition: | OK |
| Warranty: | 12 months |