| Brand: | Fujitsu |
| Model: | Celsius M720 |
| Grade: | Grade A |
| CPU: | Intel Xeon Quad-Core E5 |
| CPU frequency: | 2643 3300MHz 10MB |
| Memory size: | 16GB |
| Memory type: | UDIMM DDR3L |
| Storage capacity: | 500GB |
| Storage size: | 3.5" |
| Storage type: | SATA |
| Optical drive: | NO OD |
| Case type: | Tower |
| Additional info: | NVIDIA Quadro FX1800 768MB PCI-E DVI 2xDisplayPort |
| Warranty: | 12 months |