| Brand: | Dell |
| Model: | OptiPlex 3060 |
| Grade: | Grade A |
| Case type: | Micro |
| CPU: | Intel Core i3 |
| CPU frequency: | 8300T 3200MHz 8MB |
| Memory size: | 8GB |
| Memory type: | So-Dimm DDR4 |
| Storage capacity: | 256GB |
| Storage type: | 2.5 Inch SSD |
| Additional info: | VGA |
| Warranty: | 12 months |