| Brand: | HP |
| Model: | EliteDesk 800 G5 TWR |
| Grade: | Grade A |
| Case type: | Tower |
| CPU: | Intel Core i7 |
| CPU frequency: | 9700 3000MHz 12MB |
| Memory size: | 16GB |
| Memory type: | DDR4 |
| Storage capacity: | 512GB |
| Storage type: | M.2 NVMe SSD |
| Optical drive: | Slim DVD-RW |
| Warranty: | 12 months |