| Brand: | Lenovo |
| Model: | H30-00 |
| Grade: | Grade A |
| Case type: | Slim Desktop |
| CPU: | Intel Celeron Dual-Core |
| CPU frequency: | J1800 2410MHz 1MB |
| Memory size: | 4GB |
| Memory type: | So-Dimm DDR3 |
| Storage capacity: | 500GB |
| Storage type: | SATA |
| Optical drive: | DVD-RW |
| Additional info: | Wi-Fi |
| Warranty: | 6 months |