| Brand: | Lenovo |
| Model: | ThinkPad P14s Gen 4 |
| Grade: | Brand New Open Box |
| CPU: | AMD Ryzen 7 PRO |
| CPU frequency: | 7840U up to 5.1GHz 16MB |
| Memory size: | 32GB |
| Memory type: | LPDDR5X |
| Storage capacity: | 1TB |
| Storage type: | M.2 NVMe SSD |
| Display size: | 14" |
| Resolution: | 1920x1200 WUXGA 16:10 |
| Graphics card: | AMD Radeon 780M |
| USB: | USB 3.2 and USB Type-C |
| Battery condition: | New |
| Operating system: | Preinstalled with Windows 11 Pro |
| Additional info: | Fingerprint Reader Camera HDMI IPS |
| Warranty: | 12 months |