| Brand: | Acer |
| Model: | Veriton X4620G |
| Grade: | Grade A |
| Case type: | Desktop |
| CPU: | Intel Pentium |
| CPU frequency: | G645 2900MHz 3MB |
| Memory size: | 4GB |
| Memory type: | DDR3 |
| Storage capacity: | 500GB |
| Storage type: | SATA |
| Optical drive: | DVD-RW |
| Additional info: | Card Reader |
| Warranty: | 6 months |