| Brand: | Apple |
| Model: | Mac mini 7,1 A1347 |
| Grade: | Grade A |
| Case type: | Desktop Mini |
| CPU: | Intel Core i5 |
| CPU frequency: | 4278U 2600MHz 3MB |
| Memory size: | 8GB |
| Memory type: | LPDDR3 |
| Storage capacity: | 1TB |
| Storage type: | SATA 2.5" |
| Additional info: | Wi-Fi |
| Warranty: | 6 months |