| Brand: | HP |
| Model: | ZBook 15 G3 |
| Grade: | Grade A |
| CPU: | Intel Core i7 |
| CPU frequency: | 6820HQ 2700MHz 8MB |
| Memory size: | 16GB |
| Memory type: | So-Dimm DDR4 |
| Storage capacity: | 256GB |
| Storage type: | M.2 SATA SSD |
| Display size: | 15.6" |
| Resolution: | 1920x1080 Full HD 16:9 |
| Graphics card: | NVIDIA Quadro M2000M |
| USB: | USB 3.1 and USB Type-C/Thunderbolt |
| Battery condition: | New |
| Additional info: | Fingerprint Reader Camera HDMI IPS Touchscreen |
| Warranty: | 6 months |