| Brand: | HP |
| Model: | ProDesk 600 G3 SFF |
| Grade: | Grade A |
| Case type: | Slim Desktop |
| CPU: | Intel Core i5 |
| CPU frequency: | 6500 3200MHz 6MB |
| Memory size: | 8GB |
| Memory type: | DDR4 |
| Storage capacity: | 256GB |
| Storage type: | 2.5 Inch SSD |
| Optical drive: | Slim DVD-RW |
| Warranty: | 6 months |