| Brand: | Lenovo |
| Model: | ThinkPad Yoga 11e |
| Grade: | Grade A |
| CPU: | Intel Core i3 |
| CPU frequency: | 6100U 2300MHz 3MB |
| Memory size: | 4GB |
| Memory type: | So-Dimm DDR3L |
| Storage capacity: | 128GB |
| Storage type: | M.2 SATA SSD |
| Display size: | 11.6" |
| Resolution: | 1366x768 WXGA LED 16:9 |
| Graphics card: | Intel HD Graphics 520 |
| USB: | USB 3.0 |
| Battery condition: | OK |
| Additional info: | Camera HDMI IPS Touchscreen |
| Warranty: | 6 months |