| Brand: | HP Compaq |
| Model: | 6000 Pro SFF |
| Grade: | Grade A |
| Case type: | Slim Desktop |
| CPU: | Intel Dual-Core |
| CPU frequency: | E5300 2600Mhz 2MB |
| Memory size: | 4GB |
| Memory type: | DDR3 |
| Storage capacity: | 160GB |
| Storage type: | SATA 2.5" |
| Optical drive: | DVD-RW |
| Additional info: | Card Reader |
| Warranty: | 6 months |