| Brand: | IBM |
| Model: | ThinkPad T43 |
| CPU: | Intel Pentium M |
| CPU frequency: | 2000Mhz |
| Memory size: | 1GB |
| Memory type: | So-Dimm DDR2 |
| Storage capacity: | 80GB |
| Storage type: | ATA |
| Optical drive: | Slim DVD |
| Display size: | 14.1" |
| Resolution: | 1024x768 XGA 4:3 |
| Graphics card: | ATI Radeon X300 |
| USB: | USB 2.0 |
| Additional info: | Fingerprint Reader |
| Grade: | Grade A |
| Battery condition: | OK |
| Warranty: | 6 months |