| Brand: | Dell |
| Model: | Precision 3450 |
| Grade: | Grade A |
| CPU: | Intel Core i7 |
| CPU frequency: | 11700 up to 4.90GHz 16MB |
| Memory size: | 16GB |
| Memory type: | DDR4 |
| Storage capacity: | 512GB |
| Storage size: | 80mm |
| Storage type: | M.2 NVMe SSD |
| Optical drive: | NO OD |
| Case type: | Slim Desktop |
| Warranty: | 6 months |