| Brand: | Fujitsu |
| Model: | Esprimo D738 |
| Grade: | Grade A |
| Case type: | Slim Desktop |
| CPU: | Intel Core i3 |
| CPU frequency: | 8100 3600MHz 6MB |
| Memory size: | 8GB |
| Memory type: | DDR4 |
| Storage capacity: | 128GB |
| Storage type: | 2.5 Inch SSD |
| Optical drive: | Slim DVD-RW |
| Warranty: | 12 months |