| Brand: | Fujitsu |
| Model: | LifeBook S936 |
| CPU: | Intel Core i5 |
| CPU frequency: | 6200U 2300MHz 3MB |
| Memory size: | 8GB |
| Memory type: | DDR4 Onboard+So-Dimm |
| Storage capacity: | 128GB |
| Storage type: | M.2 SATA SSD |
| Optical drive: | NO OD |
| Display size: | 13.3" |
| Resolution: | 1920x1080 Full HD 16:9 |
| Graphics card: | Intel HD Graphics 520 |
| USB: | USB 3.0 |
| Additional info: | Palm Vein Sensor Camera HDMI IGZO IPS |
| Grade: | Grade A |
| Battery condition: | OK |
| Warranty: | 6 months |