| Brand: | Dell |
| Model: | OptiPlex 3060 |
| Grade: | Brand New Open Box |
| Case type: | Slim Desktop |
| CPU: | Intel Core i5 |
| CPU frequency: | 8500 3000MHz 9MB |
| Memory size: | 8GB |
| Memory type: | DDR4 |
| Storage capacity: | 256GB |
| Storage type: | M.2 SATA SSD |
| Optical drive: | NO OD |
| Operating system: | Preinstalled with Windows 10 Pro |
| Warranty: | 6 months |