| Brand: | Acer |
| Model: | Veriton M4610G |
| Grade: | Grade A |
| Case type: | MiniTower |
| CPU: | Intel Core i5 |
| CPU frequency: | 2320 3000Mhz 6MB |
| Memory size: | 4GB |
| Memory type: | DDR3 |
| Storage capacity: | 500GB |
| Storage type: | SATA |
| Optical drive: | DVD-RW |
| Additional info: | NVIDIA GeForce G210 1GB PCI-E DVI VGA HDMI |
| Warranty: | 6 months |